Аутор: Наташа Мадић
Следећи час музичке културе имамо тек 8.5.2020., односно за 15 дана. До тада треба да направиш неки ритмички музички инструмент. Упутства за прављење ритмичких музичких инструмената можеш да пронађеш у твом Уџбенику на странама 16, 40 и 64.
А може и овако:
Послушај како чувени композитор Антонио Вивалди доживљава пролеће.
Које звукове из природе препознајеш у овој композицији?
У твом уџбенику на 44. страни налази се песма "Висибаба".
Послушај песму, певај заједно са извођачима и покушај да је научиш. Једно од најпознатијих остварења класичне музике, Карневал животиња, написао је 1886. године, француски композитор Камиј Сен-Санс. Ова хумористичка музичка свита од четрнаест ставова написана је за забаву поводом обележавања карневалских празника. Београдска филхармонија Кетрин Ларсен-Мегвајер, диригент ЛП дуо Горица Нешовић и Драган Илић, наратори Стихове су написали ученици ОШ Сава Жебељан из Црепаје, специјално за БГФ, у сарадњи са Културни центром РЕX и манифестацијом Песничење Београдска филхармонија поклања програм за децу. Послушајте композиције и нацртајте животиње које су представљене музиком.
Отвори уџбеник, страну 42. Погледај илустрације. Ко се креће брзо, а ко споро?
Послушај следеће композиције. Која је од њих бржа? Које инструменте чујеш? Да ли сте можеш да замислиш птице/корњаче и њихово кретање? Којим је темпом композитор дочарао њихово кретање? (брзо – споро)
У уџбенику на 43. страни налази се текст песме "Ми идемо преко поља". Слушај песму и потруди се да научиш да је певаш. Обрати пажњу на слогове изнад којих се налази велика тачка - њих певаш споро. Слогове изнад којих је мала тачка певаш брзо.
|
Учитељице и учитељДрагана Милутиновић Архива |